Skip to main content
Események betöltése

« Összes Események

  • Ez az esemény elmúlt.

Többgenerációs család és a társadalom

2017-11-28 @ 14:00 - 17:00

„Csak boldog családok alkothatnak erős nemzetet.”

(Kővári László)

Kedves Kollégák! 

 

A reformkor kezdetén, 1825. november 3-án, a pozsonyi országgyűlésen gróf Széchényi István megalakította a Magyar Tudós Társaságot, amelyet 1845-től Magyar Tudományos Akadémiának neveznek. A magyar tudomány ünnepéről az MTA 1997 óta emlékezik meg. Hivatalosan azonban 2003 óta ünnepeljük minden év november 3-án. Immáron tizennégy éve, egész novemberben határainkon innen és túl konferencia-sorozatokat, kiállításokat szervez az MTA, bizonyítva, hogy mennyire fontos a tudomány művelésén túl annak közvetítése.

Az MTA Szegedi Akadémiai Bizottságának Reprodukciós Munkabizottsága a Magyar Család- és Nővédelmi Tudományos Társaság Békés Megyei Szervezetével 2008 óta közösen rendezi „A megelőzés szolgálatában” című kongresszusait.

A jubileumi, tizedik közös konferenciánk címe „Család és társadalom”. Ez alkalommal a családra és a  társadalomra  vonatkozó biológiai, orvosi, erkölcsi, társadalmi, tudományos  kutatások  eredményeiből válogattunk. Valljuk: „Teljesen normális és egészséges igényünk, hogy különlegesek legyünk a szüleink számára, hiszen ki más adhatná meg nekünk azt az alapélményt, hogy egyszeriek és felcserélhetetlenek vagyunk, ha nem az anyánk vagy az apánk?” (Almási Kitti)  Ez találkozik a szülők azon vágyával is, hogy a gyermekek a absztraktfuzetbiológiai halhatatlanságot biztosítsák számukra.

Előadóink igyekeznek össztársadalmi érdekeket közvetíteni, szem előtt tartva az idei év jelmondatát – „Emberközpontú tudomány”.

Mindenkit tisztelettel várunk a november 28-i szegedi tudományos ülésünkre.

Prof. Dr. Bártfai György  Dr. Párducz László
MTA SZAB Reprodukciós Munkabizottság elnöke      MCSNTT elnöke

 

 

Programfüzet letöltése

 

 

 

Többgenerációs család és a társadalom

A MCSNTT és a SZAB Reprodukciós Munkabizottság tudományos rendezvénye

  1. november 28. 14:00 – 17:00 SZAB, Szeged, Somogyi B. u 7.  1. emelet

Megnyitó

Prof. Dr. Bártfai György, Prof. Dr. Kozma Gábor, Prof. Dr. Németh Gábor,

Dr. Párducz László

Üléselnök: Prof. Dr. Kozma Gábor és Prof. Dr. Németh Gábor

  1. A családalapítás és gyermekvállalás időszerű kérdései (20’)

Dr. Kamarás Ferenc

  1. Társadalmi cél: az egészséges család avagy a szülész-nőgyógyász feladata (20’)

Dr. Párducz László

  1. Család születik a zentai szülőszobán (20’)

Dr. Slobodan Zivkovic

Szünet: 15 perc

Üléselnökök: Dr. Párducz László és Dr. Fest Sarolta

  1. Anya-magzat, magzat-magzat kommunikáció (20’)

Dr. Szili Károly    

  1. Többgenerációs családmodell szerepe a társadalomban (20’)

Mák Kornél    

  1. Vigyázunk/vigyázzunk a nagyszülőkre! (20’)

Prof. Dr. Bártfai György

Kérdések és válaszok

A SZAB Reprodukciós Munkabizottság beszámolója 30 perc

Részletek

Dátum:
2017-11-28
Időpont:
14:00 - 17:00

Szervezők

Magyar Család és Nővédelmi Tudományos Társaság (MCSNTT)
SZAB Reprodukciós Munkabizottság

Helyszín

SZAB
Somogyi B. u 7. 1. emelet
Szeged, Magyarország
+ Google Térkép